Dominik Borowski literatura - kultura - dydaktyka
                           
 
                   
   

   

   Użytkownicy Online: 1
   Data aktualizacji: 30.09.2018
 
Strona Główna
O mnie
Nauka
Dydaktyka
Działalność organizacyjna
Publicystyka
Popularyzacja
Kontakt
 
Kilka słów o mnie

Nazywam się Dominik Borowski. Pochodzę z Kielc, choć obecnie mieszkam w Krakowie.

Jestem humanistą, dla którego książki zawsze stanowiły dużą wartość. To one kształtują smak estetyczny, zwracają uwagę na ważne problemy, wychowują, dostarczają wiedzy, zapewniają chwile rozrywki i nie tylko.

Poza literackimi pasjami chętnie działam w różnych organizacjach społecznych. Dzięki temu mogłem w praktyce rozwinąć własne umiejętności komunikacyjne czy menadżerskie.

Moje zainteresowania wpłynęły na wybór kierunku kształcenia i drogi zawodowej. Ukończyłem studia w zakresie filologii polskiej, polityki społecznej i zarządzania, a także wiele kursów i szkoleń. Więcej o moim wyksztalceniu w zakładce „Wykształcenie”.

Dziś z miłośnika literatury stałem się jej badaczem. Zajmuję się obecnie twórczością adresowaną do niedorosłego czytelnika. To jednak nie jedyny obszar mojej działalności. Cały czas jestem również nauczycielem, a niekiedy trenerem/szkoleniowcem. Chętnie też uczestniczę w działaniach na rzecz promocji literatury, a także wiedzy o komunikowaniu. Fotorelacje z moich wystąpień znajduje się w zakładce „Galeria zdjęć”.

Za moją działalność naukową, popularyzatorską i społeczną otrzymałem kilka nagród i stypendiów. Więcej o nich w zakładce „Nagrody i stypendia”. 

Prywatnie interesuję się zdrowym odżywianiem, co wiąże się zamiłowaniem do gotowania. Lubię podróżować, szczególnie po Francji, której każdy zakątek chciałbym poznać. Nie wyobrażam sobie też wolnego czasu bez rowerowych wycieczek.

Moimi mottami życiowymi są:

  • „Celem nie jest koniec drogi, tylko posuwanie się naprzód” – Eric-Emmanuel Schmitt
  • „Na człowieka składają się wybory i okoliczności. Nikt nie ma władzy nad okolicznościami, ale każdy ma władzę wyboru” – Eric-Emmanuel Schmitt
  • „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” (pol. Kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstym spadaniem) – Owidiusz

 
       
  Copyright (c)2016 Dominik Borowski